A Digitális Triennálé létrejötte Szekszárd Megyei Jogú Város, a Babits Mihály Kulturális Központ, a Művészetek Háza és a Magyar Elektrográfiai Társaság között, a 2015–2021-es időszakra vonatkozó együttműködési megállapodásnak köszönhető, három triennálé megvalósítására. A triennálé célja továbbra is a technikahasználatban és a digitalizációban rejlő művészi lehetőségek gazdagságának és sokszínűségének a felmutatása, új eljárások, témák, tartalmak és művészi megoldások, valamint az utóbbi három évben e területeken született, kiemelkedő alkotói eredmények közzététele. A kiállítók nyílt pályázaton részt vevő magyar és külföldi alkotók, valamint meghívott, neves, nemzetközileg elismert művészek Magyarországról, Argentínából, Kanadából, Japánból, az USA-ból, Dél-Koreából és kilenc európai országból. A kötetlen téma mellett a Szüret fogalmát értelmező munkákkal is lehetett pályázni. A szervezők ezzel kívántak kapcsolódni Szekszárd város Szüreti Napok rendezvényéhez.
2nd INTERNATIONAL DIGITAL ART TRIENNIAL
video by Dénes Ruzsa, Fruzsina Spitzer
The creation of the digital Triennial is due to the cooperation agreement for the 2015-2021 period between the City of Szekszárd, the Mihály Babits Cultural Center, the House of Arts and the Hungarian Electrographic Association for three consecutive triennials. The aim of the Triennial is to continue to present the artistic potentials of technology and digitalisation, the richness and diversity of new processes, themes, content and artistic solutions created in the last three years in these fields,and the publication of outstanding creative achievements. Besides Hungarian and foreign artists participating in the open competition, we invited well-known, internationally recognized artists from Hungary, Argentina, Canada, Japan, the USA, South Korea and nine European countries. In addition to casual themes, we have the special theme Harvest. The organizers wanted to connect this event to the Szekszárd Vintage Days.
A műveim használati tárgyak, egyben művészeti, tudományos, kulturális és filozófiai érdeklődésem hordozói is. Egyszerre díszítőművészet, és mint kép, képzőművészet. Műveimben mindenképpen első a gondolat, amely bennem az évtizedek során felhalmozódva, rendezett formában, a „memóriában”, a megfelelő „mappában” kész arra, hogy kifejezésre jusson, napvilágra kerüljön. Talán az érési folyamat lassúsága miatt késői a kezdés, vagy talán azért is, mert számomra az építészeti önkifejezés lehetőségei kimerülni látszanak, a korszak művészeti vonatkozásban is vajúdik, történelmi léptékben mérve új és más világ jön. Ennek az új, -ha tetszik-„szép új világnak” az emblematikus eszköze a mikroprocesszor és az ebből összeállított változatos funkciójú eszközök sorozata, továbbá az, amit még ezekből elő lehet állítani. Erre a teljesen új, és ez idáig ismeretlen eszközrendszer térnyerésre ki-ki különbözőképpen reagál, ki lelkesedéssel, ki alkalmazkodással, mások berzenkedéssel. A művészet sem kivétel a hatás alól, akár ha ábrázolni akarja a folyamatokat, akár ha megváltoztatni akarja azokat, akár ha próféciát akar mondani a jövő világáról. Új művészeti ágak, új kifejezési módok jelentek és jelennek meg. Ezt nevezem a művészet evolúciójának.
2018 októberében elkészült a Magyar Elektrográfiai Társaság 3D operációs rendszer alapú virtuális galériája. A virtuális kiállítótér remek lehetőség, hogy bemutathassuk társaságunk működését, egy újszerű módon prezentáljuk kiállításainkat és a műfajt, amit képviselünk, tulajdonképpen művészettel csatlakozunk egy olyan technológiához, ami a jövőt jelentheti.
A Maxwhere rendszerét Dr. Baranyi Péter,Dr. Csapó Ádám és Dr. Galambos Péter magyar tudósok fejlesztették ki. Dr. Baranyi Péter azt jósolja, hogy legkésőbb 2025-re a Windows-t 3D-s operációs rendszerek váltják fel világszerte a számítógépeken. Ha böngészünk az interneten vagy akár a saját fájljaink között, egyszerre több ablak is nyitva áll, ami nehezen átlátható. Ha ezt az egészet egy térbe helyezzük át, akkor ez könnyedén kezelhetővé válik.
A tér publikus, bárki számra elérhető a maxwhere.com oldalon. A MET virtuális galériájában jelenleg 3 kiállítás teljes képanyaga nézhető meg, a DIGITÁLIS AGORA 2018, Matricák 2017, Megapixel 2010.
A virtuális kiállítás kurátorai: HAász Ágnes, Ruzsa Dénes, Spitzer Fruzsina
A kiállítást Kaposváron az Együd Árpád Kulturális Központban a Berzsenyi Dániel Irodalmi és Művészeti Társaság rendezte 1997-ben. Résztvevői voltak: ABAJKOVICS Péter, BÁTAI Sándor, BODROSSY Márk, DÁRDAI Zsuzsa, DÁVID Vera, fenyvesi TÓTH Árpád, GÉCZI János, HAÁSZ Ágnes, HARANGOZÓ Ferenc, HERENDI Péter, K. KABAI Lóránt, KLENCSÁR Gábor, KOVÁTS Borbála, L. SIMON László, MÁTÉ Gyula, ORSZÁG László, SÁNDOR Edit, SÓS Evelin, SZÁSZ János, SZLAUKÓ László, SZOMBATHY Bálint, TENKE István, TÓTH Gábor, VASS Tibor, URBÁN Tibor, ZSUBORI Ervin. A filmet Klencsár Gábor készítette. A kiállítást szervezte és rendezte: Bátai Sándor, Bohár András és Harangozó Ferenc.
Telefon: +36-1-208-5090 Mobil: +36-30-612 - 0235 E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Kapcsolat:HAász Ágnes elnök E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Mobil: +36-30-657-5206 MET Galéria 1117 Budapest, Bölcső u. 9. fsz. üzletsor 1.