AJÁNLÓ: Fényszendvics
Frankl Aliona
Gábor Enikő
Herendi Péter
kiállítása
A kiállítás nem csupán három anyag összerendezése, hanem előre lefektetett szabályokon alapuló együttműködés eredménye. Mindhárom alkotó fotogramokat illetve kemogramokat készített, és ezeket egymásnak átadva helyeztek egymásra 1-1 munkát, és illesztették őket rétegelt képpé.
Az eredeti szóló képek, a saját képvariációk, és a szerzők egymás munkáiból készített átdolgozásai a felhasznált képek ismétléseit is tartalmazzák, így ha nem is merítik ki a matematikai kombinálhatóság lehetőségeit, de találgatásra bőven adnak lehetőséget. Teszik ezt úgy, hogy a művek közben az absztrakció határai között mozognak, vagyis amit a néző számára kínálnak, egyáltalában nem egyszerű feladvány.
A jelenkorban születő fotogramok - a szokásos interpretációs stratégiában – radikális ellenállásként értelmeződnek, mintegy a digitális streamben működő kutúra ellenirányú mozgásaként.
De mi a helyzet akkor, ha a fotogramokat digitalizálják, és úgy dolgoznak velük tovább, ahogyan a Fényszendvics kiállítói tették?
Ez az eljárás lényegében a netes képhasználat logikáját követi, csak éppen egy olyan technikai kivitelezéssel készült képcsoport felhasználásával, ami a mainstream képvilággal határozottan szemben áll. Nem hibrid megoldásról van szó, mert a digitális hordozó mégiscsak győzedelmeskedett, de nem is iróniáról (dacára a frivol címadásnak), amelyben a digitális hordozóra csempészett faktúrák lágyan ellejtik anyagcsomókba gyűrődő táncukat, majd meghajolnak a pixelek előtt. A faktúrák rögzítése és pixelbe fordítása leginkább az anyag emléket hagyó eltűnéséhez áll közel, amelyben a részletek árnyalataik mélységében adnak hírt magukról, de az anyag közvetlenségét – a jelenkor technikai logikájának megfelelően – menthetetlenül felzabálta és elemésztette az információ sodrása.
/Csanádi Szilvia esztéta, művészettörténész/
Adó 1 % felajánlása
Legfrissebb híreink
Támogatóink

Az NKA 2024-ben támogatta a Magyar Elektrográfiai Társaság alábbi kiállításait:
- Neumann 120 - Hommage tárlat
- 90-es évek a magyar elektrográfia történetében

A Neumann 120-képzőművészeti kiállítás és szimpózium szakmai program megvalósítását a 2024. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.
A Magyar Elektrográfiai Társaság 2024. évi működési és művészeti programjai szakmai megvalósítását a 2024. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.
2020-ban támogatta a MET Galéria kiállításait, katalógusát (2018. évi) és a szakmai rendezvényeit.
2022-ben a MET működését a Nemzeti Együttműködési Alap támogatja.
2024-ben támogatta a MET éves működését, és a MET Galéria éves kiállítási programját.
Linkgyűjtemény
Arnolfini Szalon
Árnyékkötők
Artportal
Barti Magdolna képzőművész
Bátai Sándor képzőművész
Dokuweb
Dotclouds
Gábos József képzőművész
Gyenes Zsolt médiaművész
HAász Ágnes képzőművész
Herendi Péter fényképzőművész
Horkay István képzőművész
Hungart
Képírás – Internetes Folyóirat
Kortárs Magyar Galéria, Dunaszerdahely
Lux Antal képzőművész
MAOE
NKA
Pál Csaba képzőművész
Susannia Lakner Zsuzsa képzőművész
Spanyolnátha Művészeti Folyóirat
Symposion Portál
Tellér Mária
Vass Tibor költő, képzőművész
Vízivárosi Galéria